Hviezdne tiramisu

Čas od času si tu pre vás pripravím aj nejaký chutný recept, čo poviete? Nápad vznikol posledný víkend, keď som potrebovala pripraviť rýchly dezert pre návštevu. No nečakajte nič nevídané, ale možno vás to inšpiruje aj na nezvyčajnejšie podávanie dezertov, napr. v kávových hrnčekoch. 

Ja som ten svoj podávala v hrnčekoch od Miss Etoile, ktoré už má veľa z vás doma, ale použiť viete akýkoľvek iný.  A prečo hviezdne, no trošku som vás zavádzala, značka Miss Etóile znamená v preklade - slečna Hviezda - tak len preto. 

Potrebujeme:

  • Piškóty - na toto podávanie, ideálne okrúhle a keďže budeme dezert podávať v malom hrnčeku, ideálne je použiť mini piškóty (nájdete napr. v sieti Lidl, alebo Tesco..)
  • Mascarpone (kľudne aj tvaroh)
  • Šľahačkovú smotanu
  • Ovocie podľa chuti
  • Jedno chutné, vychladené espresso :) (keď pripravujem dezert pre deti, nahradím espresso špaldovou kávou, ale teda môžete použiť caro a iné podobné kávové a hlavne bezkofeinové nápoje)
  • Amaretto - nie je podmienka 

Najskôr si pripravíme kávu a necháme ju vychladiť. Vyšľaháme si smotanu na šľahačku a jemne vymiešame s mascarpone. Na osladenie krému som pridala trstinový cukor, pomletý na práškový (robím to tak v mlynčeku na kávu :). Piškóty namáčame do vychladenej kávy (robíme to rýchlo aby sa nám nestihli rozmočiť), do ktorej môžeme pridať podľa chuti likér amaretto. Piškóty namáčame veľmi rýchlo aby veľmi nenamokli a skladáme do hrnčekov podľa toho koľko sa nám vojde. Na vrch krém a ovocie a opäť piškóty. Ukončiť môžeme krémom, na ktorý buď naskladáme ešte ovocie alebo len posypeme kakaom. Ozdobiť môžeme aj mätovým, či medovkovým lístkom.

Budem rada, ak čo i len jeden z vás v tomto našiel inšpiráciu na rýchlu sladkosť, a ak ste ich podávali v niektorých z našich hrnčekoch, pošlite mi fotku a ja vás za to niečím pekným odmením :)

Adela, Delante.sk