Prečo si vybrať bambusové produkty?

Aj vy hľadáte ten správny To Go pohárik na cesty, alebo veselý jedálenský set pre vášho drobca? Je dosť obtiažne rozhodnúť sa pre dizajn :) Avšak ešte dôležitejšie je vybrať si z čoho bude ten daný produkt. Dnes sa zameriame na čoraz viac obľúbený bambus. 

  • Vedeli ste, že bambus je považovaný za najrýchlejšie rastúcu drevitú rastlinu? Dokáže vyrásť jeden meter za jeden deň. Čo je ešte viac dôležité je to, že po zbere - zrezaní nie je potrebná nová výsadba, kedže sa opätovne zregeneruje ako tráva.
  • Bambus sa podobne ako drevo rozloží do kompostu, môže to trvať 2-3 roky. Nezanechá tak za sebou žiadnu stopu.
  • Obrovská výhoda používania bambusu je v tom, že na jeho pestovanie nie je potrebné používať žiadne pesticídy ani hnojivá. Bambus totižto prirodzene obsahuje antimikrobiálnu látku zvanú bambusový kun, ktorá mu poskytuje prirodzenú ochranu pred škodcami a plesňami.
  • Z bambusu je možné vyrobiť naozaj čokoľvek, od oblečenia, cez potreby pre domácnosť až po strechu nad hlavou :)

Oblečenie z bambusového vlákna

  • Ak ste sa rozhodli vyskúšať oblečenia z bambusového vlákna vedzte, že ste si vybrali výrobok, ktorý má až o 60 % vyššiu savosť ako bavlna. Vlákno dokáže lepšie vyrovnávať teplotné rozdiely. Bambus dýcha, zahrieva aj chladí. Nezanedbateľnými vlastnosťami sú aj antialergické a antibakteriálne účinky bambusového vlákna. Bambusov vlákno má rovnaké vlastnosti ako rastlina samotná, to znamená že tiež dokáže zničiť až 70% nežiadúcich baktérií.

Bambusové hrnčeky, riad ostatné vybavenie do domácnosti

V poslednom čase sa čoraz viac dostáva do popredia využitie bambusu práve v ekologickej domácnosti. V tomto smere je jeho výhodou to, že bambus neabsorbuje pachy a chute. Je veľmi pevný, čo oceníte ked vám hrnček spadne na zem, alebo vaše dieťatko hodí tanier o zem :)

 

BAMBUSOVÉ PRODUKTY Z NAŠEJ PONUKY:

 

 

Zdroj:

http://www.curanatura.sk/bambus.php

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bambus

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie